piec na pellet

Mini Bio Luxury

 

Modele [kW]: 10, 20

Kolory: zielony, biały

 

Wyszukana przyjemność z użytkowania oraz odpowiedzialne korzystanie z zasobów paliwa to wymogi, z jakimi zmierzyli się inżynierowie firmy KOSTRZEWA podczas prac konstrukcyjnych nad nowoczesnymi systemami grzewczymi. Stworzyli oni klasę Luxury charakteryzującą się jeszcze większą wydajnością i innowacyjnością. Aby spalanie było jeszcze mniejsze, emisyjność niższa a sprawność jeszcze wyższa obłożyliśmy urządzenie i palnik ceramiką najwyższej jakości. Mini Bio Luxury to jeszcze bardziej doposażona wersja udanego modelu najmniejszego kotła Mini Bio.

Wyszukana przyjemność z użytkowania oraz odpowiedzialne korzystanie z zasobów paliwa to wymogi, z jakimi zmierzyli się inżynierowie firmy Kostrzewa. Podczas prac konstrukcyjnych nad nowoczesnymi systemami grzewczymi stworzyli klasę Luxury, charakteryzującą się jeszcze większą wydajnością i innowacyjnością.

Optymalne urządzenie do instalacji w budynkach mieszkalnych, w których kotłownie zajmują bardzo mało miejsca lub w ogóle ich nie ma. Powierzchnie ogrzewanych budynków mieszkalnych mogą wynosić od 50 – 300 m2.

Mini Bio Luxury jest wyposażony we wbudowaną komorę ceramiczną w wymienniku kotła, która podczas pracy rozgrzewa się do temperatury powyżej 1000° C powodując niesamowicie skuteczne spalanie biomasy. Wbudowane turbulatory spalin powodują jeszcze większe zatrzymanie energii w kotle.

W standardzie model Mini Bio Luxury został dodatkowo doposażony w rozdzielnicę ułatwiającą podłączenia dodatkowych urządzeń znajdujących się w kotłowni, sterowanie pogodowe regulujące czterema różnymi obwodami grzewczymi oraz szerokopasmową sondę lambda 2 generacji.

Zalety

  • Ekologia - Emisja CO2 = 0
  • SUPER KOMFORT - sterowanie całym systemem.
  • Automatyka została zaprojektowana w taki sposób, aby sterować większością urządzeń w Twojej kotłowni. Dzięki temu proces spalania przebiega w pełni automatycznie, a zużycie paliwa i szkodliwe emisje do atmosfery zostały zmniejszone do minimum. Parametry pracy urządzenia możesz kontrolować poprzez proste i przejrzyste menu.
  • Oszczędność - Fuzzy Logic 2 generacji oraz szerokopasmowa sonda lambda.
  • Cały system sterowania kotłownią jest oparty na miękkim sterowaniu w zależności od zapotrzebowania na energię poszczególnych pięter budynku lub zapotrzebowania na gorąca wodę użytkową. Urządzenie pracuje z większą lub mniejszą mocą. W automatyczny sposób precyzyjnie dozuje ilością powietrza potrzebnego do spalania, oszczędzając przy tym do 20% paliwa.
  • Innowacyjność – konstrukcja wymiennika według definicji 3T. Dzięki zastosowaniu przy projektowaniu metody 3T (czas, temperatura i turbulencje) uzyskaliśmy wymiennik o bardzo małych wymiarach i wysokiej wydajności.
  • Ekonomia - Palnik Platinum Bio – energooszczędny silnik całego układu . Zaawansowany mechanicznie i technicznie element odpowiedzialny za wytwarzanie energii cieplnej z pelet. Trwały, niezawodny – wykonany ze stali żaroodpornej oraz kwasoodpornej pozwala na ciągłą i niezawodną pracę przez wiele lat .NOWOŚĆ-palnik Platinum Bio v02-nowa wersja palnika - jeszcze cichsze i zużywające mniej energii elektrycznej urządzenie przy bardzo małych wymiarach zewnętrznych .
  • Wielofunkcyjność – potrafi sterować kilkoma obiegami grzewczymi, systemem solarnym oraz zbiornikiem buforowym (opcja).
  • Bezpieczeństwo – czujnik podciśnienia (opcja).
  • Wygoda – w pełni zautomatyzowane – sam się rozpala i sam się gasi.

Dane techniczne

PARAMETR MBL 10 kW MBL 20 kW
Zakres mocy cieplnej (pelet) [kW]  3.3 - 10  6 - 20
Metoda regulacji  Fuzzy Logic 2   Fuzzy Logic 2
Klasa kotła wg PN-EN 303-5  5  5
Pojemność wodna [L]  48  90
Maks. ciśnienie pracy [bar]  2  2
Maks. temp. pracy [°C]   85  85
Ciśnienie testu [bar]  4  4
Ciąg kominowy [mbar]  0.15-0.25  0.15-0.25
Temp. spalin przy nominalnej / minimalnej mocy cieplnej [°C]  140/90  160/90
Minimalna temp. wody powracającej do kotła [°C]  45  45
Przybliżone zużycie paliwa (pelet) przy nominalnej / minimalnej mocy cieplnej [kg/h]   3/1  6/2
Średnica czopucha [mm]  135  160
Średnica króciec zasilania/powrotu [cal]  G1"  G1.1/4"
Zasilanie [V]  230  230
Maksymalny pobór energii elektrycznej (podczas rozpalania) [W]   400  400
Waga [kg]  230  300
Pojemność zbiornika paliwa [L]  230  230
Wymiary otworu załadowczego [mm]      555x555  655x655